Manuka med proti nádorom

Intravenózne podávanie manuka medu zamedzuje rastu nádoru, skvalitňuje život onkologických pacientov, keď sa používa v kombinácii s chemoterapiou– toto zistenie sa potvrdilo v štúdii na melanóme myšacieho modelu.
Manuka med bol už dávno uznaný pre svoje antibakteriálne účinky v procese hojenia rán, ale jeho potenciál v protinádorovom účinku je doposiaľ neprebádaný, napriek skutočnosti, že obsahuje množstvo antioxidačných zlúčenín.
V tejto štúdii sa skúmala antiproliferatívnu aktivitu manuka medu na troch rôznych nádorových líniách in vitro:
- myší melanóm (B16.F1)
- kolorektálny karcinóm (CT26) – zhubný nádor, ktorý vzniká z buniek vystieľajúcich hrubé črevo a konečník
- ľudský karcinóm prsníka (MCF-7)

Táto štúdia nám predstavuje revolučné zistenie.
Ako už vieme od Prof. Mamdauh Abdulrhman z Cairo (Egypt), med môžeme bezpečne vpichovať aj do ľudského tela, nielen do oviec, psov, či myší.
Fakt, že manuka med, ktorý je bohatý na polyfenoly, zabraňuje rastu tumoru, vnútrožilové injekcie otvárajú obrovský liečebný potenciál aj pre apiterapiu.
Je všeobecne známe, že propolis je oveľa bohatší na polyfenoly ako akýkoľvek druh medu, takže už teraz sa dá predpokladať, že v blízkej budúcnosti sa experimentálne štúdie na zvieratách a ľuďoch budú robiť s extraktov medovo-propolisových kombinácií.
Ďalšie štúdie ukazujú, že aj včelí jed (jeho zložka melitín) takisto pôsobí proti tumorom, takže finálny „koktail“ môže napokon obsahovaťmed+propolisový extrakt+melitín...
Som skutočne šťastný, že takýto objav k nám došiel so Sporených Arabských Emirátov, pretože už existuje niekoľko vyštudovaných lekárov a liečiteľov, ktorí sa naučili v Passau (2006), priamo od Prof. Abdulrhmana, ako si pripraviť vnútrožilové injekcie.
Máme tak novú nádej a novú „zbraň“ v rozsiahlej a náročnej vojne proti rakovine...


Vytvorené: 20. Február 2013   Autor: Dr. Stefan Stangaciu, preložila Eva Habánová

Diskusia

Stránku už navštívilo